button_b2

THE GSTAAD SALE - COLLECTOR’S MOTOR CARS
3 July 2022, 14:00 CEST
Gstaad, Palace Hotel

25210017-1-48

Porsche 356 A 1600S Cabriolet, 1958

€ 151.810

Deze 75 pk sterke Porsche werd op 15 december 1958 verkocht aan de eerste eigenaar in Düsseldorf. Verhuisde met een volgende eigenaar naar Virginia in de Verenigde Staten maar kwam in 2012 naar Genève. Nog altijd voorzien van zijn originele motor en originele kleur Gletscherweiß met muisgrijs interieur, is er drie jaar geleden een volledige restauratie uitgevoerd. Er is de afgelopen tien jaar meer dan een ton aan de auto uitgegeven, waarvan alle facturen het bewijs zijn. De motor loopt soepel, de versnellingsbak ook, en de auto wordt geleverd met een nieuwe gereedschapsset en een handleiding. Wat kan je gebeuren?

25160453-8-62

Porsche 911 (Type 997) Turbo S Coupe, 2011

€ 175.165

Afkomstig van de eerste eigenaar die de Porsche bestelde volgens de specificatie van de AGCC (Co-operation Council for the Arab States of the Gulf) - want meneer woont in Koeweit. Acqua Blue Metallic vanbuiten, Carrera Red vanbinnen en voorzien van niet minder dan 43 kostbare opties. Waarom weet niemand, want de Porsche heeft sinds de aflevering (en één blokje om) gestald gestaan. De techniek zal dus nog wat aandacht nodig hebben voordat dit kanon eindelijk de benen mag strekken.

25216006-2-156

Porsche 911 3.0 SC Targa, 1976

€ 54.885

Op 21 oktober 1977 nieuw verkocht door Dent Volkswagen Inc, Porsche Audi Northwest of Idaho Falls in de VS en bleef 35 jaar bij zijn eerste eigenaar. De derde eigenaar kocht de Targa in 2016. Tot die tijd had de Porsche rondgereden in het droge klimaat van Californië en Arizona waardoor roest geen bedreiging vormde. Maar in 2016 kwam de auto naar Zwitserland en werd hij aangepast om aan de Zwitserse eisen te voldoen met nieuwe lichten, het verwijderen van de Amerikaanse bumpers en het wijzigen van de snelheidsmeter tot gevolg. De originele teller is trouwens bewaard gebleven en vormt samen met de nieuwe teller een leuke optelsom van mijlen en kilometers waarvan de uitkomst op 82.400 kilometer uit zou moeten komen. Grand Prix White staat een G-model natuurlijk geweldig en het zwartlederen interieur is netjes.

25160453-26-88

Porsche 911 (Type 993) Turbo, 1996

€ 247.570

Nieuw geleverd in Saoedi-Arabië volgens een behoorlijk gepersonaliseerde configuratie inclusief speciale lak- en interieuropties. Extra Exclusive Department-opties omvatten ‘Light Rootwood’-interieurafwerkingen, een andere versnellingspookknop, met leer bekleed instrumentarium en met leer beklede zonnekleppen. Verder onder andere voorzien van een fabrieksschuifdak, roestvrijstalen uitlaatpijpjes en oorspronkelijk geleverd met lichtmetalen velgen in carrosseriekleur. Dat ging de laatste eigenaar kennelijk net te ver. Nog maar 26.151 kilometer op de teller want deze 993 Turbo heeft enige tijd in de opslag gestaan.

THE GREENWICH AUCTION
5 June 2022, 10:00 EDT
Greenwich, W. R. Berkley Corporate Headquarters

25202915-1-8

Porsche 911T 2.4 Targa Sportomatic Coupe, 1973

€ 60.925

Deze zilver metallic 911T Sportomatic met zwart kunstleren interieur werd in maart 1973 voltooid en op 2 mei dat jaar nieuw gekocht door Guchi Sakurai bij Porsche + Audi Inc in San Carlos, Californië. Volgens een kopie van de originele factuur was Sakuari al een Porsche-liefhebber, want hij ruilde zijn 912 uit 1968 voor 3.500 dollar in. Met opties à raison van 262 dollar voor de # 936 Silver Metallic-lak, 543 dollar voor gesmede lichtmetalen Fuchs-velgen en 99 dollar voor Recaro-sportstoelen, moest er nog 8.000 dollar worden bijbetaald. Op onderhoud is nooit bespaard en de auto is ongerestaureerd. Prima verhaal.

25153395-9-1

Porsche 930 Turbo Series 1 Flachbau Conversion, 1983

€ 85.300

Deze unieke en speciale 930 is een prachtig voorbeeld van wat ‘Special Wishes’ betekende in de tijd dat paint-to-sample iets was wat maar weinig mensen kenden. Nieuw geleverd in Zwitserland, heeft deze Porsche nog zijn originele kleuren van Guards Red met Can Can Red-lederen interieur. Voorzien van een sportstuur, sperdifferentieel, verwarmde elektrische spiegel, Blaupunkt Toronto-stereo met cd-speler, airconditioning, elektrisch schuifdak en nog veel meer al een aardig wensenlijstje, maar het meest onderscheidende kenmerk van deze speciale 911 is zijn buitengewoon zeldzame, Series 1 vlakke neus met non-pop-up-koplampen. Slechts 7.900 kilometer op de teller klinkt goed, maar er is geen documentatie aanwezig om dat te bevestigen.

25215541-6-10

Porsche 356A Speedster, 1957

€ 289.915

Met subtiele race-details als koplamproosters, motorkapriemen, een Carrera-motorklep en een GS/GT-tachograaf is deze 356 er één van het stoere soort. Zwart kunstleer met rode bies en race-veiligheidsgordels staan hem ook prima. Het betreft een oudere restauratie met een goed in kaart gebrachte geschiedenis die begon op 27 maart 1957 in Fulda, ten noordoosten van Frankfurt. Maakte al op jonge leeftijd de oversteek naar Amerika waar hij door Glenn Hoffman, Bob Schreter werd ingezet voor E-productieklasse-races. De Porsche zou zodoende verschillende ingrepen ondergaan, zowel motorisch als cosmetisch. Tijdens de restauratie eind jaren tachtig werd de Carrera-motor waarvan de auto inmiddels was voorzien vervangen door een Super 90-blok. Nog altijd een pittig ding met onder andere 40IDF Webers en een racebak.

25153395-10-5

Porsche 911SC Coupe, 1981

€ 39.800

Stel je even voor hoe je anno 1981 de blits maakte in deze Palisander Metallic 911 SC 3.0 Coupé. De eerste eigenaar kon er dan ook 25 jaar lang geen afscheid van nemen, maar toen de tweede eigenaar de Porsche in handen kreeg, werd de auto uitgebreid opgefrist waarvan een nieuwe laklaag onderdeel was. Er is goed voor de auto gezorgd en hij is vandaag de dag in een prima bruikbare staat. Hoewel de teller 30.473 mijl aangeeft, gaat het om een vervangend exemplaar. De werkelijke stand zal rond de 70.000 mijl liggen.

25153395-28-1

Porsche 911T 2.4 Targa Coupe, 1973

€ 85.300

Ongerestaureerde, matching numbers 911T. Een mooie kans voor de nieuwe eigenaar om er een puntagave bolide van te maken. Bracht het grootste deel van zijn leven door in de VS voordat hij naar Engeland verkaste. Er is in 2010 voor 4.000 pond aan onderhoud uitgevoerd maar verder is er niet veel bekend. Wat we zien is dat er fraaie Fuchs zijn gemonteerd en het veilinghuis vermeldt de zeldzame airconditioning.

line1
BANNER rb_leeg

balmedia_150px

kuiper_150px

mercedes_150px2

pon porsche_150px

vredestein logo zwart