button_b2

Veiling: RM Auctions, Amelia Island
Datum: 22 mei 2021

RM153 1993-Porsche-911-Carrera-RSR-3-8-_0

Lot 153 - PORSCHE 911 CARRERA RSR 3.8, 1993

€ 615.431

Verhoogde compressie, dubbele ontsteking, individuele vlinderkleppen voor elke cilinder, Bosch elektronische brandstofinjectie, een racekoppeling, een vijfversnellingsbak met 40% sperdifferentieel, lichtmetalen deuren en voordeksels en een stalen motorkap die sterk genoeg was om de grote achtervleugel van glasvezel te ondersteunen, lichtgewicht voor- en achterbumpers, lichtere en dunnere zij- en achterruiten, verbeterde raceophanging, schijfremmen van de Turbo S en 18-inch modulaire lichtmetalen wielen. Een greep uit de RSR-specificaties zoals men in 1993 voor handen had. Deze Speed Yellow is één van de 55 exemplaren en had bij veiling nog maar 14.793 kilometer op de teller.

Veiling: RM Auctions, Online only, Open Roads
Datum: 19 - 26 mei 2021

RM164 1968-Porsche-912--Soft-Window--Targa-_4

Lot 164 - PORSCHE 912 ‘SOFT-WINDOW’ TARGA, 1968

€ 53.255

Het is nog maar een jaar of vijftien geleden dat er één Porsche was die je in elk geval niet moest hebben: de 912 Targa Soft Window. Maar times are changed. Destijds was ten eerste de 911 al veel populairder en die uitritsbare achterruit werd al heel snel vervangen voor een vast glazen exemplaar. Daarbij, veel mensen gaven later hun soft window alsnog zo’n glazen achterruit, dus is dit nu een zeldzaamheid. En als er iets is waar de verzamelaar gretig van wordt, dan is het schaarste. Tangerine heet de kleur van deze origineel Amerikaanse en onlangs fraai gerestaureerde 912.

RM173 1998-Porsche-911-Carrera-4-Cabriolet-_1

Lot 173 - PORSCHE 911 CARRERA 4 CABRIOLET, 1998

€ 70.405

Deze ‘triple black’ Carrera 4 Cabriolet uit 1998 is een van de slechts 143 exemplaren dat in modeljaar 1998 voor Noord-Amerika is geproduceerd. Voorzien van leuke opties die er eind jaren negentig toe deden zoals de lichtgewicht holle spaakwielen, roestvrijstalen uitlaat, rode remklauwen, elektrisch bedienbare stoelen, cruise control en een sound-pakket. De kilometerteller van geborsteld aluminium gaf op het moment van schrijven iets minder dan 8.400 mijl aan. Onbegrijpelijk weinig en derhalve een schappelijke prijs.

Datum: 22 mei 2021

RM135 1988-Porsche-911-Turbo--Flat-Nose--Cabriolet-_4

LOT 135 - PORSCHE 911 TURBO ‘FLAT-NOSE’ CABRIOLET, 1988

€ 265.866

Het begon met een idee van een vermogende klant die Porsche vroeg om een straatlegale versie te maken van de wereldberoemde racewagen Type 935 met een verlaagde, meer aerodynamische neus. Porsche’s “Special Wishes Department” - nu bekend als “Porsche Exclusive” – mocht zijn droom vervullen. Variaties van die carrosserie begonnen al snel op de aftermarket te verschijnen en bleken zo populair dat Porsche besloot een beperkt aantal eigen hoogwaardige exemplaren te produceren. Het Noord-Amerikaanse Flat-Nose-pakket, Option 505, omvatte onder andere een nieuwe stalen kofferklep met klapkoplampen, stalen voorspatborden met lamellen, een Turbo-kont met ventilatieopeningen en een grote achterspoiler. Deze Turbo Flat-Nose Cabriolet is in onberispelijke staat, top onderhouden en met minder dan 2.700 mijl op de teller natuurlijk een tijdscapsule.

RM138 1990-Porsche-RUF--CTR--Carrera-4-_0

LOT 138 - PORSCHE RUF ‘CTR’ CARRERA 4, 1990

€ 283.918

De broers Steve en David Beddor zochten een auto die door heel Amerika kon worden ingezet, van rally’s en heuvelklimwedstrijden tot de woestijnen en bergen in het zuidwesten van de VS. Ze bestelden twee Porsche 964 Carrera 4’s, die voor een upgrade van 285.000 dollar naar RUF werden gestuurd. Een paar maanden een 550 pk verder, kregen ze de twee unieke 964 CTR’s terug. Ze wonnen zeven van de negen deelnames aan evenementen. In 2001 werd deze van de hand gedaan. Dat gebeurde nog twee keer waarbij er telkens voor aflevering grondig werd geserviced. Zo ook nu weer. Een vierwielaangedreven RUF, best zeldzaam.

RM140 1981-Porsche-924-Carrera-GTR-_0

LOT 140 - PORSCHE 924 CARRERA GTR, 1981

€ 333.563

Bizar snel, puur en zeldzaam. En cool, dat ook. Met 935-onderdelen! Nadat een trio van 924’s in 1980 een succesvol debuut maakte op Le Mans, keerde Porsche in 1981 terug met een enkele 924 GTR en een 924 GTP, aangedreven door een nieuwe 2.5-turbomotor. Tegelijkertijd bouwde Porsche 17 klant-GTR’s met iets minder krachtige motoren met als doel de klant in leven te houden. Maar ongeveer de helft van de clientèle nam de 924 gewoon mee naar het circuit en deed daar niet onverdienstelijk zaken. Deze werd nieuw naar Japan verscheept waar de eigenaar onder andere een paar keer op Suzuka en Fuji in actie kwam. Niet veel en vooral is de wagen gekoesterd, onderhouden en aanbeden.

RM191 2015-Porsche-918-Spyder-_12

LOT 191 - PORSCHE 918 SPYDER, 2015

€ 969.919

Even de feiten op een rij: 9.000 toeren per minuut, in tweeënhalve seconden naar de honderd, een top van 340 kilometer per uur en dat allemaal volledig milieubewust. Mocht bij zijn introductie al wat kosten, en na 2.600 mijl en zes jaar onbetaalbaar onderhoud te hebben uitgevoerd – we noteren o.a. een beurt van 8.000 dollar - is de waarde er niet lager op geworden. Voor de doelgroep niet van belang, die wil en krijgt het summum.

RM182 1965-Porsche-356-C-Cabriolet-by-Reutter_0

LOT 182 - PORSCHE 356 C CABRIOLET BY REUTTER, 1965

€ 230.000

Wij houden van Oranje, met name Paint-to-Sample Orange. Een exemplaar die in het laatste jaar is uitgeleverd waarin er nog maar 587 Porsche 356 Cabriolets zijn verkocht. De eerste eigenaar, JL Hutchinson uit Garland, Texas, had een groen getinte voorruit besteld, zwart leder, verchroomde wielen en wieldoppen en Continental banden. Een bare-metal restauratie van deze unieke cabrio volgde in 2015 - waarbij werd ontdekt dat de originele 75 pk sterke C-motor op een eerder moment was vervangen voor een nieuw ongeslagen exemplaar.

line1
BANNER rb_leeg

balmedia_150px

kuiper_150px

mercedes_150px2

pon porsche_150px

vredestein logo zwart