button_b2

Veiling: RM Sotheby’s
Open Roads, 1 - 8 December 2021

1970-Mercedes-Benz-280-SE-3-5-Coupe-_1

Lot 155 Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Coupé 1970

€ 97.158

Net geen ton in euro’s lijkt ons een heel schappelijke prijs voor deze op het oog zeer fraaie W 111 Coupé Flachkühler met de begerenswaardige 3,5 liter achtcilinder onder de kap – een optie die in 1970 slechts door 2.430 kopers werd aangekruist omdat het de toch al dure top-Mercedes nog veel duurder maakte dan de 2,8 liter zescilinder. Nog exclusiever zijn achtcilinders met een handgeschakelde versnellingsbak en dit is er één. Hij werd oorspronkelijk geleverd in Frankrijk en schijnt van de toenmalige Franse ambassadeur in Spanje en Zwitserland te zijn geweest. De fraaie kleurcombinatie Bronzebraun met een roodbruin dak en beige lederen interieur is origineel. Tevens voorzien van een Behr airco-unit, sperdifferentieel, Becker Grand Prix radio, en luidspreker achter en een schuifdak.

Mercedes-Benz-300SL-Electric-Children-s-Car-by-Toys-Toys_0

Lot 133 Mercedes-Benz 300SL Electric Children’s Car by Toys Toys

€ 133

Verreweg de goedkoopste ‘Mercedes’ in deze aflevering van Sold! De enige informatie van het veilinghuis is dat het een elektrisch aangedreven kinderauto van het merk ‘Toys Toys’ betreft, een nogal generieke merknaam die in Google geen specifieke hits oplevert. Voor 150 dollar verwisseldede rode ‘300 SL’ van eigenaar.

Veiling: RM Sotheby’s
The Guikas Collection
Le Castellet (F)
19 november 2021

1987-Mercedes-Benz-190-E-2-3-16V-_0

Lot 175 Mercedes-Benz 190 E 2.3-16V 1987

€ 18.400

Van de serie homologatiemodellen op basis van de W 201 met een door Cosworth ontwikkelde zestienkleps cilinderkop is alleen de oorspronkelijke 190 E 2.3-16 nog betaalbaar te noemen vanwege de grotere productieaantallen indertijd. Deze verliet de fabriek in juli 1986 in Blauschwarz met antracietkleurig, gepeprforeerd leder en werd oorspronkelijk in Italië geleverd. Airco, warmtewerend glas, centrale vergrendeling, elektrische ramen voor en achter, verwarmde buitenspiegels en een buitentemperatuurmeter waren allemaal affabriek aanwezig,

1963-Mercedes-Benz-220-SE-Cabriolet-_0

Lot 115 Mercedes-Benz 220 SE Cabriolet 1963

€ 189.750

Een prijswinnende restauratie van een W 111 cabriolet: min of meer een garantie voor een topprijs. Deze 220 SE Cabriolet mat handgeschakelde transmissie werd in 2020 bekroond met de titel van best gerestaureerde auto tijdens het Coppa Classic Concours in België. De eigenaar die hem inbracht op de veiling had hem juist vanwege de kwaliteit van het restauratiewerk tijdens Retro Classics in 2015 zó van de beursvloer gekocht, en dat bleek in ieder geval geen miskoop. Sinds de restauratie zijn er slechts 1.000 kilometers op de teller van de fraaie bordeauxrode verschijning bijgekomen. Wij hadden waarschijnlijk de verleiding om plaats te nemen op de beige lederen stoelen wat minder vaak kunnen weerstaan...

Lot 185 1959-Mercedes-Benz-190-SL-_1

Lot 185 Mercedes-Benz 190 SL 1959

€ 138.000

Als lichtblauw exemplaar de fabriek verlaten, is deze 190 SL bij een body-off restauratie tussen 1997 en 2004 van deze donkerblauwe lak voorzien. Prachtige match met het crèmekleurige interieur en de cabrioletkap. Werd besteld met een in het dashboardkastje gemonteerde klok, een Becker Mexico-radio met Hirschman-antenne en zonnekleppen voor bestuurder én passagier. Weelde! De SL onderging in 2015 een ‘servicebeurt’ van 25.900 dollar bij het Mercedes-Benz Classic Center in Irvine, Californië.

Veiling: RM Sotheby’s,
Londen (UK) 6 november 2021

Lot 111 1959-Mercedes-Benz-190-SL-_4

Lot 111 Mercedes-Benz 190 SL 1959

€ 169.151

Eén van slechts ongeveer vijfhonderd 190 SL’s die oorspronkelijk in Groot-Brittannië werden geleverd; dat zal vast iets te maken hebben gehad met de stevige invoertarieven die indertijd op het eiland werden gehanteerd en de daaruit voortvloeiende prijsstelling. De rechtsgestuurde auto is ook nog eens voorzien van de zeldzame derde zitplaats. Queenstown Car Restoration in Londen verzorgde in 2016/17 de totaalrestauratie waarbij de auto tot op het blanke staal werd gestript en zijn huidige laklaag in de period Mercedeskleur Metallgrün kreeg. Ook een motorrevisie met onder andere nieuwe zuigers hoorde bij de werkzaamheden. In totaal zitten er rekeningen ter waarde van ruim 71.000 Britse ponden bij de auto, net als twee reservecarburateurs en het reservewiel overigens. De prijs zit aan de bovenkant van de markt voor dit model.

2003-Mercedes-Benz-SL55-AMG-_0

Lot 121 Mercedes-Benz SL55 AMG 2003

€ 14.209

De SL 55 AMG wordt veelal gezien als de SL van de R 230-generatie die je moet hebben. Met een onweerstaanbare combinatie van pure prestaties en praktische bruikbaarheid – met het elektrisch bedienbare, vaste klapdak kocht je immers een coupé en een roadster in één – stelde deze auto menig veel duurdere exoot in de schaduw. Voor het geld dat dit obsidiaanzwarte exemplaar met rode lederen bekleding uit de collectie van het Cayman Island Motor Museum uiteindelijk opbracht, is het niet moeilijk om zwaar in de verleiding te komen. De laatste onderhoudsbeurt vond in 2015 bij een Mercedesdealer plaats, dat wel. Sindsdien was de auto met een keurige 58.250 mijlen op de teller een statisch tentoonstellingsobject, dus er zullen bij ingebruikname best wat ‘dingetjes’ tevoorschijn komen. Maar toch...

line1
BANNER rb_leeg

balmedia_150px

kuiper_150px

mercedes_150px2

pon porsche_150px

vredestein logo zwart